Bursa Tecrübeli Psikolog

Beden kadar ruhsal sağlığının da önemi büyüktür ve oluşabilecek ruhsal dengesizlikte psikologlar devreye girer. Kişi huzur kavramından uzaklaştığında kendindeki ruhsal iniş çıkışları fark etmeli ve hemen yaşadığı ildeki uzman doktorlara başvurmalıdır. Bursa psikolog açısından çok zengin bir ildir ve oldukça başarılı danışmanlar bulunmaktadır, tek yapmanız gereken küçük bir araştırma yapmaktır.

Psikologlar ve psikiyatristler sıkça birbirleriyle karıştırılırlar. İki meslek dalının birçok farklılığı bulunur, bunların başında mezun oldukları okullar gelir. Psikologlar üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesinden mezun olurken, psikiyatristler Tıp Fakültesinden mezun olurlar. Psikologlar ilaçsız bir tedavi yöntemi kullanırken psikiyatristler genellikle reçete yazarlar. Bursa psikolog arayışınızda dikkat etmeniz gereken nokta, rahatsızlığın hangi boyutta olduğunu bilmenizdir.

Bursa Psikolog Seans Ücretleri

Psikolojik rahatsızlığınızı fark ettiğinizde hastalığınızın ne seviyede olduğunu, hastalığınızın tanımı ve şiddetini psikologdan öğrenirsiniz. Bursa psikolog seçimi yaptığınızda danışmanınız ilk önce sizi dinler, gerekli testleri yaparak tanı koyma işlemine geçer. Eğer ilaçla tedavi gerektiren bir rahatsızlığınız varsa sizi psikiyatriye yönlendirecek gerekirse psikiyatristle birlikte tedavi uygulayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir